Se afiseaza ultimele articole din Sport

Cătălin Țîră a plecat de la Rapid și a semnat cu Suduva, în Lituania

Căutat şi de câteva formaţii din ţară, din primele două eșaloane competiționale, Cătălin Țîră a ales, în cele din urmă, să îşi continue cariera în străinătate. Fotbalistul a semnat un contract cu Sudu

schedule19 Jan 02:00

Puncte mari în „zona play-out” pentru Voluntari și UTA! Andone: „Nu trebuie să fim disperați” vs. Balint: „Victorie cât o gură de aer”

Echipele ce au uitat să câștige în Liga 1 se duelează marți, pe arena „Anghel Iordănescu”, din Voluntari. De la ora 17, gazdele pregătite din această iarnă de Bogdan Andone primesc vizita celor de la

schedule19 Jan 01:24

Franța, Portugalia și Suedia au obținut a treia victorie la Mondiale și merg cu punctaj maxim în grupele principale

Patru grupe și-au încheiat socotelile la Campionatul Mondial de handbal din Egipt. Favoritele s-au impus în ultima etapă, dar nu fără emoții. Franța a avut mult de furcă în fața Elveției, echipa care

reclama
Au înghețat la mal! CSM Politehnica Iași - FC Botoșani 0-1 (0-0), în etapa a II-a a returului Ligii 1

Au înghețat la mal! CSM Politehnica Iași - FC Botoșani 0-1 (0-0), în etapa a II-a a returului Ligii 1 A marcat: Fili ’89; Stadion: „Emil Alexandrescu” ; Spectatori: -; CSM Poli (antrenor Daniel Pan

schedule19 Jan 00:40

Man si Olaru, asteptati in Anglia: "Sunt foarte buni! Ar putea face fata!" Fotbalistul care le vede pe starurile lui Becali in Premier League

Gigi Becali a primit oferte din Anglia pentru 'perlele' sale. Dennis Man a fost ofertat de Norwich in vara, insa Gigi Becali nu a fost de acord cu propunerea englezilor, sustinandu-si ideea, ca il vi

schedule19 Jan 00:30

Lovitura IMENSA pentru Cortacero! Decizia DE ULTIMA ORA luata de Consiliul de Administratie al lui Dinamo

Consiliul de Administratie al lui Dinamo s-a intrunit intr-o sedinta in cursul zilei de luni. In urma sedintei, membrii au cazut de acord ca presedintelui Dorin Serdean sa i se retraga orice drept de

Sport

sport.ro

share

appsSport

Nicolo Zaniolo, depistat pozitiv cu COVID-19! Presupusul iubit al Mădălinei Ghenea a intrat în carantină: „Nu am simptome!”

Nicolo Zaniolo, mijlocașul în vârstă de 21 de ani al echipei AS Roma, a fost depistat pozitiv cu COVID-19 și a intrat în carantină. La câteva zile după ce Mădălina Ghenea a emis un comunicat prin car

Sport

Prosport

19 Jan 00:22

share

appsSport

schedule19 Jan 00:22

AC Milan a învins Cagliari, scor 2-0, în Serie A. Ibrahimovici a marcat ambele goluri; Răzvan Marin a fost integralist la Cagliari

Formaţia AC Milan a învins, luni, în deplasare, cu scorul de 2-0, echipa Cagliari, în etapa a XVIII-a a campionatului Italiei. Golurile au fost marcate de Zlatan Ibrahimovici, în minutele 7 (penalti)

schedule19 Jan 00:20

VIDEO | Rezultatele zilei de luni de la Campionatul Mondial de handbal!

Ziua a 6-a la mondialul de handbal masculin a confirmat statutul favoritelor. Franta s-a impus in fata Elvetiei cu 25-24 si intra in grupa principala 3 cu 4 puncte. Vice-campioana lumii, Norvegia